Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Dzień Babci i Dziadka w Oddziałach Przedszkolnych ⁄

Dzień Babci i Dziadka w Oddziałach Przedszkolnych

21 i 22 stycznia wszystkie babcie i dziadkowie obchodzą swoje święto. Te dni są bardzo ważne nie tylko dla nich samych, ale także dla wnuków, którzy mają szczególną okazję, aby życzyć swoim dziadkom wszystkiego dobrego i okazać im wdzięczność, miłość i szacunek. O tym ważnym święcie nie zapomniały też przedszkolaki z Oddziałów Przedszkolnych w Reszlu.Jak zwykle babcie i dziadkowie nie zawiedli i chętnie skorzystali z zaproszenia.

19 stycznia 2017 roku w każdej grupie przedszkolnej dzieci zaśpiewały dla babć i dziadków najpiękniejsze piosenki, wyrecytowały zabawne wierszyki opowiadające o codziennych relacjach z ukochanymi dziadkami oraz zaprezentowały zabawy taneczne. Wszystkie babcie i dziadkowie z dumą obserwowali występy przedszkolaków nie kryjąc przy tym dumy i radości ze swoich ukochanych wnucząt.

Po części artystycznej zaproszone babcie i dziadkowie odebrali od swoich wnuków przygotowane samodzielnie upominki i szczere życzenia.Następnie dzieci zaprosiły swoich gości na poczęstunek i do wspólnej zabawy.

Takie spotkania pełne uśmiechów, wzruszeń i radości wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną, uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku dla osób starszych.

opublikowano: 2017-01-30, © Krystyna Dudek,

fot. Krystyna Dudek