Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Dobrze cię widzieć! Bądźcie bezpieczni na drodze ⁄

Dobrze cię widzieć! Bądźcie bezpieczni na drodze

„Dobrze cię widzieć” to nazwa kampanii Ministerstwa Sprawiedliwości dotycząca bezpieczeństwa pieszych. Działania mają podnieść poziom bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Dzięki temu przedsięwzięciu nasi uczniowie mogą czuć się bezpieczniej. W ramach programu współfinansowanego ze środków Funduszu sprawiedliwości, szkoła otrzymała kamizelki odblaskowe dla uczniów.

6 marca policjanci z Komisariatu Policji w Reszlu – sy. asp Dawid Stelmaszczyk i mł. asp. Paweł Obolewicz odwiedzili uczniów klas I – III Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Reszlu. Wizyta policjantów odbyła się w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej realizowanej w ramach projektu: „Bezpieczna droga”. Spotkanie z uczniami i ich wychowawcami odbyło się w sali gimnastycznej. Rozpoczęto je „mini-testem - wiedzy posiadanej przez uczniów o podstawowych zasadach ruchu drogowego. Uczniowie nie zawiedli. Wcześniejsze lekcje, spotkania z policjantami o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego „nie poszły na marne”. Szczególną uwagę zwrócono na znamienną rolę odblasków , które powinny być podstawowym elementem okrycia wierzchniego. To one umożliwiają dostrzeżenie najmłodszych w warunkach niedostatecznej widoczności, co często chroni przed potrąceniem przez samochód – podkreślali prowadzący. „Punktem kulminacyjnym” spotkania, było przekazanie uczniom kamizelek odblaskowych. Pani wicedyrektor Danuta Baten, przekazując uczniom otrzymane przez organizatorów kampanii kamizelki odblaskowe, przypomniała „instrukcję” korzystania z nich.

Halina Kwiatkowska - pedagog szkolny

opublikowano: 2019-03-07, © Halina Kwiatkowska,