Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Czekoladowy dzień w przedszkolu ⁄

Czekoladowy dzień w przedszkolu

„Czeko, czeko, czekolada,
Może kupi pani dla dzieci swych kochanych?
Czeko, czeko, czekolada
Jest przysmakiem dzieci Twych!

Czeko, czeko, czekolada,
Kup pan żonie ślicznej, a będzie bardzo rada!
Czeko, czeko, czekolada
Chce osłodzić Wasze dni!”

słowa:Ola Obarska

12 kwietnia był wyjątkowym dniem dla miłośników czekolady, ponieważ to wtedy obchodzone jest święto czekolady. Jednak w naszym przedszkolu dzień czekolady obył się w poniedziałek 15 kwietnia.

Rodzajów czekolad na rynku jest wiele, jednak większość dzieci stwierdziła, że ich ulubiona czekolada to „taka z orzechami”. Na początku dzieci dowiedziały się, z czego robi się czekoladę. Następnie degustowaliśmy trzy czekolady: gorzką, białą i mleczną. Degustacja nie była zwykłym jedzeniem czekolady. Najpierw dzieci zapoznały się z zapachem czekolady i obserwowały jej wygląd, następnie częstowały się kosteczką i czekały, aż rozpuści się w ustach. W celu uzyskania większej przyjemności z jej degustowania zamykały oczy i zatykały uszy skupiając się tylko i wyłącznie na jej smaku. Następnie przepłukiwały usta wodą, żeby smaki próbowanych czekolad nie mieszały się. Nie udało się określić, która czekolada była najsmaczniejsza, ponieważ mimo różnicy w smaku każda miała w sobie „to coś”. Dzieci miały też okazje spróbować bloku czekoladowego, który był popularny w czasach, gdy czekolada nie była tak łatwo dostępna. Na zakończenie dzieci napiły się czekolady w płynnej postaci. Czekolada mimo wielu plusów ma jeden mały minus – kalorie, ale dla przedszkolaków to żaden problem. Spalaliśmy je tańcząc przy piosence Soul Control – „Chocolate” zwanej inaczej tańcem czekolady. Ostatnim etapem świętowania tego dnia było pokolorowanie rysunku czekolady i stworzenie dla niej własnej etykietki.

opublikowano: 2019-04-16, © Amanda Speth,

fot. Anna Nowicka