Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Code Week- kodujemy z Photonem ⁄

Code Week- kodujemy z Photonem

Dla każdego kodującego nauczyciela i ucznia październik to przede wszystkim Europejski Tydzień Kodowania! W tym roku obchodzimy go od 6 do 21 października. Z tej właśnie okazji 10 października 2018 roku uczniowie klasy II c ze Szkoły Podstawowej nr 3 spotkali się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu, by wspólnie z robotem Photon uczcić to niezwykłe święto. Młodzi koderzy rozwijają swoje umiejętności w szkole na dodatkowych zajęciach z kodowania, niemniej okazja spotkania się z robotem, którego nie mamy na co dzień w szkole była świetną zabawą, a zarazem doskonałą nauką.

Photon to robot, który rozwija się razem z dzieckiem. Jego umiejętności są ściśle powiązane z tym, czego nauczyło się dziecko. Dzieci uwielbiają się uczyć poprzez doświadczenia i eksperymenty. Dzięki temu rozwijają umiejętność logicznego myślenia, która jest kluczem do sukcesu w ich dorosłym życiu. Uczniowie pod czujnym okiem pana Adriana Stachurskiego pracowali w aplikacji Photon Coding, która wyposażona jest w 5 poziomów: łatwy, początkujący, średni, ekspert i master. Praca w programie ma wiele zalet i korzyści: uczy logicznego myślenia, nowych technologii, podstaw programowania, szybkiego podejmowania decyzji, rozwijania pamięci.

Zaznaczyliśmy swój udział w Europejskim Tygodniu Kodowania-dziękujemy pracownikom MBP za wspólne świętowanie.

opublikowano: 2018-10-11, © Krystyna Bujnowska,

fot. Krystyna Bujnowska