Jesteś tu: strona główna < Oświata < Certyfikat Ogrodu Dydaktycznego ⁄

Certyfikat Ogrodu Dydaktycznego

Rok szkolny 2017/2018 przez Ministerstwo Edukacji Narodowej został ogłoszony „Rokiem dla Niepodległej”, w związku z tym w naszej szkole od września 2017r. podejmowane były różnorodne działania związane z radosnym świętowaniem stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym z działań było utworzenie ogrodu dydaktycznego przy szkole.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, uczniów i pracowników obsługi przy szkole powstał zakątek wiosenny, leśny i rustykalny. Ponadto plac apelowy został udekorowany kwiatami w barwach narodowych. Przy maszcie flagowym został umieszczony głaz upamiętniający 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wszystkie te działania zostały uhonorowane poprzez przyznanie naszej szkole przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie Certyfikatu Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego „100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w szkolnym ogrodzie dydaktycznym”.

Uroczystość wręczenia Certyfikatu odbyła się 30 listopada 2018r. w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym. Uczestniczyli w niej dyrektor naszej szkoły - Edward Szmul oraz Joanna Piskosz i Dorota Choromańska.

opublikowano: 2018-12-05, © Organizatorzy,

fot. Organizatorzy