Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < V Bieg dla Ziemi ⁄

V Bieg dla Ziemi

24 września 2019 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Reszlu odbył się już po raz piąty bieg dla Ziemi. Celem akcji było promowanie w środowisku lokalnym zdrowego stylu życia poprzez aktywność fizyczną, jaką jest bieganie.

O korzyściach, jaki daje bieganie, można pisać dużo, o czym większość interesujących się chociaż trochę sportem wie. Warto tylko wspomnieć, że bieganie daje wiele radości, relaksuje, wzmacnia układ nerwowy. Powoduje, że lepiej ukrwiony i dotleniony mózg zaczyna pracować na wyższych obrotach. To tylko niektóre korzyści, jakie daje nam bieganie. Zatem zachęcajmy się nawzajem do biegania.

Bieg odbył się na stadionie miejskim. Wzięło w nim udział 240 uczniów. Zwycięzcy z każdego rocznika otrzymali medale. Natomiast wszyscy biorący udział w biegu otrzymali butelkę wody oraz batonika. Medale otrzymało również kilku uczniów, którzy nie znaleźli się na podium, ale podjęli wyzwanie i włożyli dużo wysiłku w to, by dobiec do mety.

Na początku odbył się przemarsz na stadionie wszystkich uczestników oraz zrobiono pamiątkowe zdjęcie. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał dyrektor szkoły, p. Edward Szmul. Następnie uczniowie wzięli udział w biegu w swoich rocznikach. W pomoc przy organizacji biegu zaangażowali się uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariackiego oraz uczniowie klasy o profilu pożarniczym z elementami ratownictwa medycznego z Zespołu Szkół w Reszlu, którym serdecznie dziękujemy.

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji biegu: dyrektorowi Zespołu Szkolno- Przedszkolnego - p. Edwardowi Szmulowi, nauczycielom wychowania fizycznego, którzy na co dzień dbają o kondycję uczniów - p. Bożenie Makarewicz, p. Agnieszce Wienskiewicz, p. Łukaszowi Pyrzakowi, p. Mariuszowi Jałoszewskiemu oraz opiekunce Szkolnego Koła Wolontariackiego - p. Sylwii Ciesiun i Ochotniczej Straży Pożarnej w Reszlu.

Sponsorem Biegu dla Ziemi był Urząd Gminy w Reszlu.

Główni organizatorzy imprezy: Joanna Piskosz i Wojciech Jałoszewski.

Zwycięzcy V Biegu dla Ziemi 2019

opublikowano: 2019-09-30, © Joanna Piskosz,