Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Bezpieczeństwo w sieci ⁄

Bezpieczeństwo w sieci

Bezpieczeństwo w sieci to sprawa niezwykle istotna. Często słyszymy o namierzaniu kogoś przez Internet, o zawieraniu tragicznie kończących się znajomości albo grach, w które chętnie grają dzieci bez wiedzy dorosłych, a które kończą się bardzo różnie.

Zabezpieczeniem przed niepożądanymi działaniami w sieci poświęcone były lekcje z uczniami we wszystkich klasach w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu. W czasie rozmów z uczniami, wykonywanych scenek czy rysunków okazało się, że uczniowie często korzystają z sieci, chociaż nie zawsze zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw, które czyhają na nie.

Podczas zajęć staraliśmy się wypracować z uczniami kilka reguł bezpiecznego korzystania z sieci. Uczniowie doszli do wspólnego przekonania, że aby bezpiecznie pracować na komputerze należy instalować i używać oprogramowania przeciw wirusom, nie należy otwierać plików nieznanego pochodzenia, nie korzystać ze stron jeśli nie ma się stuprocentowej pewności, że strona taka jest bezpieczna. Nie wolno zostawiać danych osobowych w niesprawdzonych serwisach i na stronach, jeżeli nie ma się absolutnej pewności, że nie są one widoczne dla osób trzecich. A najważniejsza zasada zawsze należy informować o wszystkich działaniach w sieci Rodziców.

Dziękujemy za współpracę Miejskiej Bibliotece Publicznej- takie zajęcia poza terenem szkoły są zawsze okazją do zgłębienia tematu od innej strony, otworzenia się uczniów przed innymi osobami, nie zawsze nauczycielami, podzielenia się swoimi doświadczeniami.

opublikowano: 2017-04-24, © Krystyna Bujnowska,

fot. Organizatorzy