Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Akcja na zakończenie roku szkolnego – „Zamiast kwiatka niosę pomoc 2021” ⁄

Akcja na zakończenie roku szkolnego – „Zamiast kwiatka niosę pomoc 2021”

W ostatnim tygodniu roku szkolnego 2020/2021 nasza szkoła włączyła się do akcji „Zamiast kwiatka niosę pomoc 2021”, której głównym organizatorem jest Polska Akcja Humanitarna.

Wspomniane działanie to świetna okazja do pokazania pomagania w działaniu i dania sygnału, że wdzięczność można okazywać różnorodnie. Akcję zainicjował 6 lat temu pan Krzysztof, nauczyciel ze Szczecina. Co roku biorą w niej udział setki szkół i dzięki temu udało się nie tylko przybliżyć ideę pomocy humanitarnej, ale także m.in. odbudować szkołę w Pancha Kanya w Nepalu.

W tym roku nasza szkoła też przystąpiła do działania - wspomogliśmy osoby mieszkającew Somalii, które doświadczają skutków kryzysu klimatycznego, a głównym problemem jest brak wody. Zebrane wspólnie środki przekazaliśmy na realną pomoc w tym kraju. W dniach 21-24 czerwca 2021 r. uczennice ze szkolnego wolontariatu zbierały pieniądze w klasach 4-8.

Głównecele akcji to:działanie na rzecz poprawy sytuacji w Somalii i lepsze zrozumienie, czym jest pomoc humanitarna w praktyce, przybliżenie uczniomsytuacji w Somalii oraz działań Polskiej Akcji Humanitarnej. Uczniowie zostali zapoznani z celami przedsięwzięcia podczas lekcji wychowawczychi na godzinach świetlicowych. Aby wspomóc szkolną akcję, jedna z nauczycielek - p.Małgosia wraz ze swoim wychowankiem Michałem zrealizowała świetny pomysł. Na jednej z przerw wspólnie przygotowywali i sprzedawali gofry i tosty. Z całego serca dziękujemy Wam i wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji „Zamiast kwiatka niosę pomoc”.

Szkolny organizator akcji
Edyta Pyrczak