Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Akcja Góra Grosza w SP 3 w Reszlu ⁄

Akcja Góra Grosza w SP 3 w Reszlu

Co roku w szkołach i przedszkolach w całej Polsce odbywa się wielka zbiórka monet, organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. To już XIX edycja Góry Grosza, do której kolejny raz w tym roku szkolnym przystąpiła także nasza Szkoła.

Cel „Góry Grosza” od lat jest niezmienny – pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.

„Góra Grosza” to lekcja dobroczynności, którą musimy pielęgnować, podejmując różne działania charytatywne. Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Reszlu w tym roku również nie zawiedli, postępując w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza - wiele.

Od 26 listopada 2018 do 2 stycznia 2019 przeprowadziliśmy w naszej Szkole klasowe zbiórki monet o nominałach 1 grosz, 2 grosze i 5 groszy, gromadząc je w przygotowanych przez uczniów puszkach, różnych pojemnikach. Następnie posegregowane zgodnie z instrukcją w odpowiednie opakowania monety trafiły na pocztę.

W tym roku nasza Szkoła uzbierała 856 zł 68 gr.

Z

espół Szkolno-Przedszkolny w Reszlu otrzymał Dyplom z serdecznymi podziękowaniami i wyrazami uznania od organizatorów akcji.

Jesteśmy dumni, że – za pośrednictwem Towarzystwa Nasz Dom – nasza Szkoła może pomóc dzieciom, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w swoich biologicznych rodzinach. Nie ma jednej recepty na pomaganie, ale jedną z nich jest na pewno udział w akcjach charytatywnych, dzięki którym mamy możliwość niesienia pomocy w sposób bezinteresowny, dobroczynny tym, którzy jej potrzebują.

Dziękuję wychowawcom za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki monet w klasach, uczniom za zaangażowanie, dyrekcji za umożliwienie zbiórki pieniędzy w naszej szkole.

koordynator akcji "Góra Grosza" w szkole - Agata Doboszewska-Kasperek

opublikowano: 2019-06-24, © Agata Doboszewska-Kasperek,