Jesteś tu: strona główna < Informacje_i_wydarzenia < 26 maja-Dzień Matki on-line ⁄

Informacje_i_wydarzenia

26 maja-Dzień Matki on-line

Dziś przypada Dzień Matki. Święto jest wyrazem szacunku i miłości, a także podziękowaniem za trud włożony w opiekę i wychowanie. Z tej okazji mamy otrzymują życzenia i kwiaty, często laurki wykonane przez dzieci, są też zapraszane na okolicznościowe przedstawienia i koncerty.

W klasie IIIcZespołu Szkolno-Przedszkolnego nawet pandemia nie przeszkodziła w zorganizowaniu spotkania z okazji tego święta. O godzinie 10.00 tak jak zawsze połączyliśmy się na platformie edukacyjnej, by uczcić ten piękny dzień.

Były życzenia, własnoręcznie wykonane portrety mam, piosenka z okazji tego święta. Wspólnie rozwiązaliśmy krzyżówkę z hasłem „Dzień Matki”. Dzieci przygotowały swoim mamom to, co lubią najbardziej, a zatem na spotkaniu nie zabrakło ciasteczek, babeczek, koktajli, sałatek, naleśników z czekoladą i bita śmietaną, aromatycznych herbat, deserów.

Okazuje się, że spotkanie on-line było nie mniej wzruszające jak w realu. Uczniowie bardzo stremowani recytowali życzenia-wiersze dla mam. Prezentacja, która na próbie działała świetnie, nie załadowała się i nie udostępniła w czasie spotkania, to są niespodzianki pracy na żywo w Internecie.

Ale dla naszej klasy nie taki on-line straszny. Od początku kwietnia łączymy się codziennie, realizujemy podstawę programową, mówimy z czym mamy kłopoty i wyjaśniamy sobie na bieżąco trudne tematy. Próbujemy, uczymy się od siebie nawzajem, na własnych błędach dochodzimy do wielu rzeczy, poszukujemy. Pracujemy mini projektami, tworzyliśmy lapbooki (książki na kolana), prezentacje filmowe ze zdjęć, czytamy lektury i wykonujemy wiele innych ciekawych rzeczy, o których długo by pisać. Rodzice bardzo poważnie przyjęli na siebie ciężar odpowiedzialności nauczania zdalnego w domu. Wszyscy bardzo się starają i teżciepłymi słowami mnie jako nauczyciela-wychowawcę motywują do dalszych działań.

A zatem drogie Mamy, przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia:

Za to, że zawsze jesteś przy mym boku.
Za to, że wskazujesz drogę mi w mroku.
Za to, że dni moje tęczą malujesz dziś Mamo,z głębi serca dziękuję Ci Mamo.

opublikowano: 2020-05-26, © Krystyna Bujnowska,

fot. Krystyna Bujnowska